Ioan Serbu

Szanowni Państwo,
Jestem Rumunem od wielu lat związanym z Polską. Już ponad 25 lat temu myślałem o sprowadzaniu rumuńskich win do Polski ale życie ułożyło się inaczej…żeby po wielu latach zatoczyć koło. Pomysł powrócił. W kwietniu 2017 założyłem firmę RoWinGood. Niestety nie mogę kontynuować rodzinnej tradycji produkcji wina ale w pewnym sensie otwierając RoWinGood nawiązuję do niej.

W związku z tym chciałbym Państwa zaprosić do spróbowania i cieszenia się smakiem naturalnych win gronowych z mojej ojczyzny. Oferuję Państwu szeroki wybór wysokojakościowych win starannie wyselekcjonowanych z winnic w z różnych regionów w Rumunii. Wszystkie wina w moim sklepie posiadają apelację DOC, a wiele z nich otrzymało medale i nagrody na międzynarodowych konkursach. Są to wina wytwarzane zarówno ze szczepów międzynarodowych jak i unikalnych szczepów rumuńskich.

Mam w swojej ofercie szampana, który serwowany był w czasie koronacji pierwszego króla Rumunii Ferdynanda i od roku 1921 stał się oficjalnym trunkiem rumuńskiej rodziny królewskiej.

Poznając coraz bardziej polski rynek, zdecydowałem się importować również wysokojakościowe wina z całej Europy, takie które reprezentują lokalną kulturę wina i różne jej style. Bardzo ważnym jest dla mnie aby mogli Państwo spróbować i porównać smaki ulubionych gatunków wina i podzielić się ze mną swoją opinią. Jak do tej pory udawało mi się to i mam nadzieję, że satysfakcja jest obopólna. Bardzo chciałbym dotrzeć na Śląsku do grupy ludzi o wyrafinowanym podniebieniu i móc sprostać ich enologicznym smakom. Moje wina nigdy nie będą dostępne w supermarketach jakże są to wina produkowane w tradycyjny sposób bez żadnego kombinowania.

Ioan Serbu